• עמוד הבית
  • חדשות
  • אנדרטה לזכרו של פקד פיטר יעקוב ז״ל נחנכה היום ברחוב טשרניחובסקי בחיפה

אנדרטה לזכרו של פקד פיטר יעקוב ז״ל נחנכה היום ברחוב טשרניחובסקי בחיפה

פיטר יעקוב ז״ל נהרג בתאונת דרכים בעת מילוי תפקידו, היה שוטר מצטיין, קצין מתנדבים מוערך ואיש משפחה למופת

במלאות שנה לפטירתו בטרם עת, נחנכה לפני זמן קצר במעמד ראש העיר חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, אנדרטה לזכרו של פקד פיטר יעקוב ז"ל.

בטקס, שהתקיים ברחוב טשרניחובסקי השתתפו בני משפחה שנשאו דברים לזכרו, וכן קצינים, שוטרים וחברים רבים.

האנדרטה הוקמה בסיוע של הקרן לחיפה ונועדה להנציח את זכרו של המנוח, במקום שבו נהרג בתאונת דרכים לפני שנה בדיוק, בתאריך 21.10.2020, בן 38 היה במותו.

צילום: דוברות עיריית חיפה צילום: דוברות עיריית חיפה

פקד פיטר יעקוב ז"ל, שימש כראש משמרת סיור במשטרת חוף ולאחר מכן כקצין המתנדבים בתחנת טירת כרמל, בשנת 2019 קיבל תעודת קצין מצטיין תחנה כשהוביל את יחידות השיטור העירוני במקצועיות ונחישות ואז גם הועלה לדרגת פקד.

פיטר השאיר אחריו אישה, רנא, שתי בנות תאומות, סילין ולור, ומשפחה גרעינית גדולה ומוכרת בעיר חיפה, שהעומד בראשה הוא אביו, כהן הדת- נאג׳י יעקוב, האם דאלייה יעקוב ושלושת האחים שרבל רימא וחנא.

רה״ע חיפה, ד"ר עינת קליש רותם: ״טקס זה טומן בחובו כאב ועצב רב עם לכתו בטרם עת של פקד פיטר יעקוב ז״ל. אין קשה יותר מתחושת האובדן על אדם שהיה כה אהוב ויקר לליבנו. פיטר היה מקור גאווה ומודל חיקוי לסביבתו, אנו מנציחים היום את שמו עם הרבה כבוד והערכה לאדם שהיה״.

 צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה


מנהלת הקרן לחיפה עו"ד לימור עלמני: ״תעצומות הנפש שנדרשו ממשפחתו של פיטר ז"ל כדי להקים את האנדרטה ולדאוג שהכל יהיה מוכן ביום השנה לפטירתו הן ראויות לציון, ואנו מודים להם על הכוח והדוגמה שהם מראים לכולנו אודות תרומה והנצחה מהן".

כל הזכויות שמורות להקרן לחיפה

משרדינו:

הקרן לחיפה
דרך העצמאות 1
חיפה 3303301