• עמוד הבית
  • חדשות
  • הקרן לחיפה גייסה כ-100,000 שקל למען עמותות בעיר לנוכח משבר הקורונה

הקרן לחיפה גייסה כ-100,000 שקל למען עמותות בעיר לנוכח משבר הקורונה

חברת הועד המנהל בקרן לחיפה: "התרומות גורמות לאותם נערים, נערות ונשים בסיכון, להבין אולי בפעם הראשונה – שיש מי שתומך בהם" 

הקרן לחיפה גייסה כ-100,000 שקל למען עמותות בעיר לנוכח משבר הקורונה: 

הקרן לחיפה, גייסה תרומות מתורמים מהארץ ומחו"ל, המסייעות להמשך פעילותן החשובה של "דלת פתוחה"  לקידום מיניות בריאה, ו"חצר נשית" המעניקה מרחב מוגן לנערות ונשים בגילאי 13-25, שחידשו לאחרונה את פעילות המרכזים שהן מפעילות בחיפה לאחר הפסקה לנוכח התפרצות  והתפשטות נגיף הקורונה.   

 הקרן לחיפה סייעה ברכישת ציוד כגון: ריהוט, הדרכה לנערים, לנערות ולנשים כיצד להתמודד בעת מצוקה ומשבר, רכישת מכשור למספרה שמפעילה עמותת החצר הנשית, ארוחות חמות  וגם במתן סיוע למיצוי זכויות, הדרכה והכוונה  מקצועית במצבי לחץ בכלל  ובמצבי קיצון בפרט".

חברת הוועד המנהל בקרן לחיפה טובה גילת: 

"הקרן לחיפה תומכת באבזור המקומות כמו גם במימון הדרכות לצוות  ב'דלת פתוחה' וב'חצר נשית והתרומות גורמות לאותם נערים, נערות ונשים בסיכון, להבין אולי בפעם הראשונה שיש מי שתומך בהם.

אנחנו, בקרן לחיפה, סבורים, שהתרומות שלנו לחצר הנשית ולדלת פתוחה, יש להן משמעות רבה  מעבר לעזרה במשאבים חומריים. הן תומכות בנוער הזקוק להנחיה, לעיתים גורלית, במקום שאין כזאת ומאפשרות גיבוש קהילתי של נערות ונשים בסיכון, שנמצאות באזורים של חסך.

בכך, אנחנו יוצרים קהילה איכפתית ותומכת ורואים בכך ערך חברתי גדול מאוד".

ערך חברתי חשוב. חברת הוועד המנהל בקרן לחיפה, טובה גילת (צילום – הקרן לחיפה)  

הקרן לחיפה היא עמותה רשומה, הפועלת עשרות שנים במטרה לפתח את העיר חיפה ולפעול למען רווחת תושביה. פעילות הקרן מתפרשת על פני מגוון רחב של תחומים: חינוך, תרבות, קהילה, קיום משותף, ספורט, סביבה ורווחה.

הקרן אינה נושאת רווחים (מלכ"ר), והתרומות המתקבלות הן בישראל והן בארה"ב, קנדה, אנגליה וגרמניה פטורות ממס.

מידע על "דלת פתוחה":

"דלת פתוחה" לקידום מיניות בריאה, היא הגורם המוביל בישראל בתחום של קידום הזכות למיניות בריאה וחינוך מיני איכותי ומהימן. דלת פתוחה הוקמה בשנת 1966 בשם "האגודה הישראלית לתכנון המשפחה" והפכה לעמותה רשומה בשנת 1984, במטרה לקדם חברה שבה כל משפחה ופרט נהנים/ות מבריאות טובה ומאיכות חיים, ללא תלות במקורם האתני, הדתי או התרבותי. חברה אשר מגינה על ערכי השוויון בין המינים ועל זכויות האדם, הכוללות בין היתר את הזכות למיניות בריאה, בה כל אדם רשאי לקבל החלטות במודע ובאופן חופשי, תוך נגישות שווה לחינוך ולשירותי בריאות איכותיים.

מידע על "חצר נשית":

במרכז העיר חיפה, בלב שכונת הדר, פועלת חצר נשית מאז 2013. מאז ועד היום משמשת החצר עוגן מרכזי בחייהן של נערות, צעירות ומשפחותיהן, כמו גם ציר משמעותי ברצף השירותים העירוני. מידי יום מגיעות לחצר עשרות נערות וצעירות ממגוון גילאים, זהויות ומצבי חיים. יהודיות וערביות, עולות כוותיקות.

בחצר הן פוגשות קשת רחבה של מענים והזדמנויות המותאמים לצרכים ולרצונות המשתנים והמתפתחים של כל אחת ואחת מהן.

פורסם ב: 02/07/20 , 9:27
פורסם באתר newshaifakrayot.net

 
כל הזכויות שמורות להקרן לחיפה

משרדינו:

הקרן לחיפה
דרך העצמאות 1
חיפה 3303301