• עמוד הבית
  • חדשות
  • תרומה כספית להקמת חדר מוסיקה בבית הספר אופקים לחינוך מיוחד

תרומה כספית להקמת חדר מוסיקה בבית הספר אופקים לחינוך מיוחד

הקרן לחיפה, גייסה מאיש עסקים בעיר, תרומה בסך עשרות אלפי שקלים לצורך הקמה ואבזור חדר המוסיקה בבית הספר אופקים לחינוך מיוחד שבו לומדים תלמידים עם צרכים מיוחדים, נכויות פיזיות וקשיי תקשור בגילאי 6-21.

בזכות התרומה הוקם ואובזר חדר המוסיקה בביה"ס בכלי נגינה ומחשב שניתן ליצור באמצעותו מוסיקה והילדים הקימו את "רדיו אופקים"

חברת הוועד המנהל  בקרן לחיפה טובה גילת ובעז הירש מהנהלת הקרן, הגיעו בתחילת השבוע  לביקור  מרגש  בבית הספר אופקים בכרמל. השניים ביקרו במתקני בית הספר ופגשו תלמידים בעת פעילות בחדר המוסיקה, שאובזר בזכות תרומה שהועברה ע"י איש עסקים בעיר להנצחת אחותו באמצעות הקרן לחיפה. 

היועצת הפדגוגית של בית הספר אופקים ליאת קרן סיפרה לשניים על כך שבחדר המוסיקה פועלת גם תחנת רדיו שאותה מפעילים תלמידים מבית הספר ובהם גם תלמיד, תושב הקריות כבן 16 שנפגע באורח קשה בראשו בתאונת דרכים  והפך למשותק,  ולמרות  המגבלות הרבות שמהן הוא סובל, הוא מצליח להביא לידי ביטוי את כישוריו בחדר המוסיקה ובתחנת הרדיו הבית ספרית בזכות הציוד שנרכש באמצעות  התרומה שהועברה ע"י הקרן לחיפה.

חברת הוועד המנהל בקרן לחיפה, טובה גילת, "זה היה ביקור מרגש מאוד ועל אף המורכבות והקושי, זו הייתה תחושה יוצאת דופן של שליחות לראות כי בזכות התרומות המועברות באמצעות הקרן לחיפה, ניתן לסייע לאוכלוסיות שונות ומגוונות לרבות עם צרכים מיוחדים".  טובה גילת, הדגישה, "מן הראוי לציין כי הקרן לחיפה מעודדת תרומות לפרויקטים מיוחדים ושל תורמים פרטיים  להנצחת זכרם של יקיריהם".

בעז הירש מהנהלת הקרן לחיפה ציין במהלך הביקור, כי, "אין זו הפעם הראשונה שהקרן לחיפה, מסייעת בגיוס תרומות כספיות לאבזור בית הספר אופקים בכדי לסייע לנגישות של התלמידים ולא מכבר סייעה הקרן לחיפה ברכישת 5 מחשבים המאפשרים תקשורת באמצעות העיניים, 16 אייפדים מיוחדים, כיסאות גלגלים ממונעים, מתקני משחקים  מיוחדים, הצללה בחצר בית הספר ועוד".

פעילויותיה של הקרן לחיפה, מתפרשות על פני מגוון רחב של תחומים ובהם : חינוך, תרבות, קהילה ועוד והיא פועלת לקידום פעילויות ופרויקטים קהילתיים,

הקרן אינה נושאת רווחים (מלכ"ר), והתרומות המתקבלות הן בישראל והן בארה"ב, קנדה, אנגליה וגרמניה פטורות ממס.

מידע על בית הספר אופקים:

בבית הספר לומדים כ-70 תלמידים עם צרכים מיוחדים והוא כולל כ-100 אנשי צוות במגוון תפקידים המסייעים לתלמידים בעת שהותם בבית הספר. הלמידה בבית הספר מתקיימת בצורה פרטנית בקבוצות קטנות ובהנגשה אישית של חומר הלימודים. תהליך הלמידה תורם להעלאת הדימוי העצמי ומזמן תחושת שייכות והזדמנות ללקיחת אחריות ומחויבות לעמידה בדרישות.

בתחום התפקודי' ביה"ס מעניק תגבור משמעותי של מקצועות הבריאות:  פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק , קלינאיות תקשורת והידרותרפיה, כאשר הצוות הפרא רפואי עובד במעורבות ושיתוף פעולה עם הצוות החינוכי. הטיפולים מתקיימים גם בחדרי הטיפול או בבריכה וגם משולבים ביום יום בחיי התלמידים בכיתה,  במעברים ובפעילויות פנאי.

צוות ביה"ס מתמקצע בעבודה עם טכנולוגיה מסייעת לאנשים עם מוגבלויות מוטוריות ונמצא בקשרי גומלין עם האקדמיה וגורמים חיצוניים שמפתחים עזרים ייחודיים לתלמידים על פי צורכיהם.

פורסם באתר  newshaifakrayot.net 
פורסם ב: 21/07/20

כל הזכויות שמורות להקרן לחיפה

משרדינו:

הקרן לחיפה
דרך העצמאות 1
חיפה 3303301