דבר המנכ"ל

דבר המנכ

חברים, שותפים ותושבים יקרים

ברוכים הבאים לאתר החדש של הקרן לחיפה.

הקרן היא ארגון ללא מטרות רווח, שנוסד בשנת 1983, המשרת את תושבי חיפה, העיר השלישית בגודלה בישראל. מטרות הקרן לחיפה הן לקדם פרויקטים בחינוך, תרבות, חיים משותפים, קהילה וסביבה לטובת פיתוחה של העיר ולרווחת תושביה. 

לאורך השנים הוציאה הקרן לפועל פרויקטים רבים, ביניהם בניית ספריות, מרכזי לימוד, מגרשי משחקים, מתקנים לאנשים עם מוגבלויות, שיפוץ גן החיות  והתיאטרון העירוני, שיפור פני העיר, בניית מעבדות בבתי ספר ומרכזים קהילתיים, תמיכה במועדוני כדורגל, ועוד פרויקטים רבים ומגוונים. 

הקרן גם פועלת להוצאה לפועל של הנצחות ברחבי העיר, אשר לא רק מזכירות לבני המשפחה את יקיריהם, אלא גם תורמות לרווחת תושבי העיר באמצעות פינות ישיבה, פרגולות, ספסלים וכו'.

העשייה העניפה של הקרן, מתאפשרת בזכות התושבים, הקשרים עם עיריית חיפה, וכן התורמים הרבים של הקרן, אשר פועלים עבור תושבי העיר ורווחתם. 

העיר חיפה היא עיר מעורבת לא רק בגלל ריבוי הדתות שמרכיבות את תושביה. היא גם כוללת תעשיות עתירות ידע ותעשיות מסורתיות, ים והרים, מרכז עירוני וטבע פראי. 

חיפה היא התגלמות הישראליות לא רק בגלל שהיא מביאה לידי ביטוי את השילובים הדינמיים התורמים לשיגשוגה של עיר אורבנית, אלא במיוחד משום שהעיר מייצגת את סך  המרכיבים שהופכים עיר דינמית שאינה נחה לרגע: אוניברסיטאות בעלות מוניטין בינלאומי, תעשיות פורצות דרך בתחום הביוטכנולוגיה, חיים משותפים לתושבים מרקע דתי ולאומי שונה, חלון ראווה לעולם בדמות הנמל השלישי בגודלו בים התיכון, מרכזי תרבות וכן פרויקטים של קיימות  וסביבה לטובת איכות חיים מיטבית. 

אנחנו מזמינים את כל מי שרוצה לתרום לעיר, לתרום לרווחת תושבי ולקדם את העשייה בה, לפנות אל הקרן לחיפה, כדי להוציא את הפרויקטים והרעיונות לפועל.